У вівторок, 24 квітня 2018 року, в Львівському Палаці мистецтв розпочав роботу мистецький проект Ірини Сорокіної «EthnoЛялька». У цьогорічному фестивалі участь беруть близько 40 авторів із Дніпропетровщини, Харківщини, Полтавщини, Тернопільщини, Київщини та Львівщини.
Головною місією фестивалю, кажуть його організатори, є створення позитивного настрою для відвідувачів і поціновувачів красивого і дивовижного!
“Мистецький світ Львова настільки різноматнітний, настільки багатогранний, що навіть важко його комплексно охарактеризувати. Але однозначно, якщо б в цьому світі раптом не стало виставок “Ляльки”, напевно він став би набагато біднішим.
Я завжди кажу, що справжні художники це ті, хто не вийшли з дитинства, бо та щирість творчості може зберегтися лише тоді, коли ти залишаєшся певною мірою дитиною. “Лялька” зародилася давно і захопила мене, мабуть тому, що я теж не вийшов з дитинства. EthnoЛялька є дуже важливою, адже пов’язує нас із прадавніми часами, з чимось, що ми не можемо зрозуміти і дуже добре, що є така “Лялька”, – сказав доктор мистецтвознавства, керівник інформаційно-мистецького центру Орест Голубець на відкритті виставки.
Головними «моделями» експозиції є ляльки, виконані в різних техніках та матеріалах.
На виставці також можна ознайомитися із живописними роботами, які представили в рамках проекту «EthnoЛялька 2018» художниці Олена Жеребецька та Любов Демцю.
За словами Олени Жеребецької, на виставці представлені 25 її живописних робіт. Вони відображають ті етномотиви, які є притаманними для України.
“Я працюю в техніці живопису і мені було дуже приємно побачити свої роботи в такому прекрасному оточенні ляльок, в яких збережені наші традиції, якими бавилися наші бабусі та прабабусі. Свої роботи я старалася вписати в цей чарівний світ традицій, народного мистецтва”,- поділилася враженнями художниця Олена Жеребецька.
Полотна в техніці батика подала на експозицію в рамках проекту «EthnoЛялька 2018» і художник Любов Демцю. Мисткиня зазначає, що квіти, які є на її картинах, є яскравими символами багатства української землі, її різнобарв’я.
Сама ж засновник і автор мистецького проекту «EthnoЛялька» Ірина Сорокіна розповідає, що започатковано такий захід було ще в 2009 році. Відтоді майстри із різних областей України, а також з-за її меж могли представити свої оригінальні роботи, які передають всю повноту і різнобарв’я етносу.
“Дуже рада бачити в наших залах багато гостей, нових і старих учасників, всіх, хто підтримує. Хочу сказати, що чим далі, тим все важче дивувати. Це уже дев’ятий рік “Лялькового світу”, ХVІІІ “EthnoЛялька” і кожного року хочеться чогось нового. Але я думаю, що нам вдається дивувати глядачів, задовільняти смаки найбільших поціновувачів. Дуже приємно , що наші учасники з року в рік підтримують Фестиваль, приймають активну участь , а ми завжди раді вітати старих та нових друзів”, – зазначила Ірина Сорокіна відкриваючи фестиваль.
Скористатися можливістю та побувати на цьому дивовижному заході відвідувачі можуть до 6 травня 2018 року.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ