Мисткиня пробуджує Львів до нового життя

11 Лютого 2018 19:23

13 лютого 2018 року, о 17.00 в галереї «Зелена канапа» (вул. Вірменська, 7) відбудеться відкриття виставки вітражів Наталі Гайдаш «Тихе життя. Пробудження».

Попри те, що в інтер’єрах вітраж і сьогодні використовують часто, художників, що працюють творчо і нестандартно  в цій техніці загалом обмаль. Таких, що роблять проекти і зовсім не більше ніж пальців однієї руки на всю Україну.

Серед найяскравіших прикладів використання вітражної техніки в створенні творів сучасного мистецтва – львівська художниця Наталя Гайдаш. Технічно – вона майстер своєї справи. стилістично її творчість це авторський впізнаваний фьюжн з символізму, естетизму та фольклорного стилів, а емоційно – Наталині твори про духовність і любов у всіх її видах. “Тихе життя. Пробудження”- це продовження своєрідної емоційної рекреаційної відпустки. Бажання, потреба, творчий пошук атмосфери відпочинку та релаксації. Ажурні панно з підсвіткою, неначе відтворюють стан, коли ти просто закриваєш очі і дрімаєш, бачиш мерехтіння в очах». А потім воно трансформується у фазу пробудження зі сну. Зокрема відновлення та перезавантаження для активного нового життя. Ідея «пробудження» – це шлях психологічної реінкарнації людини через відпочинок, для того щоб, по новому зустріти схід сонця!», – описує свою концепцію Наталя Гайдаш.

Львівська мисткиня Наталя Гайдаш запрошує на виставку «Тихе життя». Вона пропонує глядачу свої вітражні рефлексії на природу, яка її надихає та заспокоює.

Художниця ріже скло, шліфує і за допомогою мідної фолії, якою обгортає кожне скельце вітражу, в техніці Тіффані спаює в різні композиції. Ця творчість нелегка – можна поранитися склом. І нанесення патини не таке безпечне. Однак Наталя, каже, навчилася працювати обережно:

«Єдина проблема – це пайка. Тож, аби уникнути шкоди від пайки, є витяжка – вмикаєш її. А ще є маска на обличчя. Зі спеціальними фільтрами. Таким чином і захищаєшся».

До створення на виставку панно –під назвами «Сонячна течія», «В лісі», «Дощовий день» – Наталю Гайдаш надихали самі спогади про гармонію. Це як була з друзями на відпочинку, біля річки. Поруч вогнище. Так, каже авторка, втікала від довколишнього стресу, що вже геть виснажив:

«Абстрагуюся. Пригадую собі стан, коли ти просто закрила очі і дрімаєш, бачиш мерехтіння в очах. Або коли просто сидиш, дивишся у вікно – це період тиші».

Цього разу художниця вирішила поекспериментувати. До вітражу додала дерево, ажур і підсвітку. Десяток цих панно народжувалися з півроку.

«В поєднанні з деревом, підсвідкою, ажуром, зі склом такі композиції, власне, створюють той ефект релаксу. Нічний світильник, інтимна атмосфера.. Виникає відпочинковий настрій», – пояснила мисткиня Наталя Гайдаш.

Після Косівського художнього училища та Львівської академії мистецтв Наталя Гайдаш вийшла на «власні хліби». Вона надихається народним мистецтвом, працює без ескізів. У художниці – понад півсотні великих робіт. І більше тисячі дрібних. Деякі з них Наталині шанувальники повезли до Америки, Швеції, Англії, Італії та Іспанії.

«Іноді люди задають запитання: чи це дійсно робила жінка? Таке у них гендерне ставлення. Коли ти йдеш вишукувати матеріали у магазини чи туди, де одні чоловіки… Щось запитуєш, а у відповідь відразу: «А для чого вам?», – поділилася спогадами Наталя.

Це п’ята персональна виставка мисткині. Її можна оглянути до 25 жовтня.

Якщо Ви в
Джерело: Zaxid.net