Роботи викладачів і їхніх студентів – поруч на стінах галереї «Пори року», що на вул. Вірменській, 23 у Львові. презентувала кращі доробки. Це міні-гобелени, роботи створені в техніці холодного батику, колажі.
До прикладу, робота «Весна» створена у техніці черпаного паперу. Однак не європейського, а японського. Це коли твір створюють не з готової вимоченої целюлози, а ще з волокон рослин.
«Я збираю рослини. Переважно солому використовую, бо її в нас найбільше. І найлегше з нею працювати. Роблю експерименти і з кукурудзою. Це все мішками стоїть, складене у мене вдома. Люди дивуються: що це таке і чому раптом у художника це все зберігається», – розповіла авторка, завідувачка ткацької майстерні Академії мистецтв Анна Попова.
А ще на виставці є унікальні міні-гобелени Ірини Мінько-Муращик. Приват-доцент кафедри присвятила їм майже сорок років. І щоразу удосконалює свою техніку ткання.
«Пальці втомлюються. Я, наприклад, дійшла до того, що тчу в товщину шовкової нитки. Тож, якщо я сідаю творити на годинок 6-8 , виходить готового виробу 1 сантиметр. То можна собі уявити», – поділилася майстриня.
Однак основний акцент – на студентах. Їх серед учасників виставки – понад десяток. Це дипломні і курсові роботи: холодний батік, традиційне ткацтво, експериментальний колаж, що цікаво пропалений праскою.
«Наша студентка Оля Дацко, до прикладу, поекспериментувала над твором із оголеними жінками. Зробила нашарування різних текстильних поверхонь, на різній глибині. Для того, щоби підсилити фактурні і живописні акценти», – розповіла завідувачка кафедри художнього текстилю Таміла Печенюк.
Кожну з цих робіт можна придбати. Виставка «Арт-текстиль» діятиме до 16 березня.