Окрім традиційних заходів, яких із нетерпінням чекають і львів’яни, і туристи, цьогоріч та на початку січня 2018 року заплановано чимало нових несподіваних святкових подій
Як повідомляє Depo.Львів з посиланням на Львівську міськраду, у Львові оприлюднили основну програму святкувань Різдва та Нового 2018 року.
“Цьогорічна програма новорічно-різдвяних заходів у місті є більшою і зміненою, аніж минулого року. Цьогоріч ми маємо приклад доброї співпраці міста з церквою, громадськими організаціями, хоровою капелою “Дударик” і підприємцями”,- розповіла директорка ЛКП “Довженко центр” Марта Іванишин.
Різдвяний ярмарок 2018
9 грудня у центрі Львова розпочав роботу Різдвяний ярмарок. Дерев’яні будиночки з автентичними сувенірами, різдвяними прикрасами, галицькими смаколиками і напоми традиційно “збудували” на проспекті Свободи та на площі Ринок. Працюють і пригощають вони щодня аж до 15 січня. Під час Різдвяного ярмарку також відбудеться Міжнародний Різдвяний фестиваль, конкурс льодових скульптур, та ще чимало цікавих майстер-класів для дітей і дорослих.
Хатинка Святого Миколая
З 10 грудня перед Львівською оперою розпочала роботу хатинка Святого Миколая. Тут дітей зустрічає сам Чудотворець! Питає, чи були слухняними, чи допомагали батькам, і, незалежно від відповіді, частує солодким подарунком. А, щоб ніхто не сумнівався, що Святий Миколай справжній-справжнісінький – фото з Чудотворцем на згадку. Чи має Миколай різочки для неслухів, і якщо має, то чи так – для годиться, а чи роздає, – на сайті Львівської міськради не повідомляється.
Відкриття головної ялинки Львова
Головну міську ялинку у Львові відкриють 17 грудня. У день відкриття Львівський осередок “Пласту” передасть мешканцям міста Вифлеємський вогонь миру.
“Цьогорічна ялинка буде 18-метрова. Ми закупили гірлянду, ілюмінацію привезли з-за кордону, близько 8 км. Вся ялинка буде з ілюмінацією, на якій не буде іграшок, але внизу біля ялинки будуть встановлені декорації-подарунки різних висот: 1,5 м, 1,2 м та 0,5 м”, ‒ розповіла арт-директорка компанії “Львівські ярмарки” Ольга Гренюх.
Також на відкритті ялинки виступатиме хорова капела “Дударик”.
Святкова літургія у церкві Святого Миколая
19 грудня у церкві св. Миколая відбудеться святкова літургія у виконанні капели “Дударик”, а 31 грудня хор співатиме у храмі Святого Лазаря.
За словами організаторів, церковні піснеспіви налаштують на святковий настрій і неодмінно подарують таке бажане передсвяткове очікування дива.
Світлове шоу на Оперному театрі
Під Новий рік у Львові традиційно створять 3D-маппінг шоу. Файна забава ніколи не набридає львів’янам. А туристам, які ще не бачили гігантських тварин, людей і написів, які “виростають” просто з будівлі, варто не пропустити. Оперний театр стане незвичайним арт-об’єктом увечері 31 грудня.
Відкриття головної шопки
Різдвяну шопку почнуть монтувати на площі Ринок 23 грудня. Ця традиція існує у Львові вже багато років, ще з часів розвалу Радянського союзу. Її оздоблять дерев’яними двометровими скульптурами – фігурами Ісуса Христа, Матері Божої, святого Йосипа, царів. До речі, релігійні персонажі вирізьблені з цільного дерева. Над ними працював львівський скульптор Антон Лубій.
“Кожен охочий зможе зайти у святкову шопку та роздивитися дерев’яні скульптури. До речі, вони виготовлені зі колод тополі”, – кажуть у Львівській міськраді.
Винесення дідуха
6 січня відбудеться щорічне винесення Дідуха під коляди та співи.
7 та 8 січня у дворику Ратуші відбудеться вогняне та одночасно лазерне шоу “Коли ангели спускаються на землю” від майстрів Львівського академічного духовного театру “Воскресіння”.
Хода звіздарів
8 січня центральною частиною Львова пройде святкова Хода звіздарів та вертепів, які демонструватимуть свої яскраві костюми та унікальні зірки.
“Ця традиція підтримується у Львові роками. Цей рік не виняток. Звіздарі знову прославлятимуть народження Ісуса”, – кажуть організатори.
Різдво в Гаю
З 7 до 9 січня Музей народної архітектури та побуту представить свою програму святкувань “Різдво в Гаю”, де можна буде побачити, як колись святкували Різдво в українському селі, а також поколядувати разом з вертепами. Ну і, звісно ж, з’їсти куті та смачного галицького пампуха.