На сайті американського Університету Вісконсин-Мілуокі випадково натрапили на цікаві фото міст Західної України 1934 року. Серед добірки виявилось багато фото міста Львова, якими хотілось поділитись з читачами Історичної правди. Виявилось, що їх авторкою є відома мандрівниця, дослідниця, підкорювачка Арктики та Гренландії, перша жінка, яка пролетіла над Північним полюсом – Луіза Арнер Бойд.
За вивчення Арктики вона отримала прізвисько «Королева льоду» та «Леді Арктика». Усі свої експедиції Луіза фотографувала. Луіза народилась в 1887 році в Каліфорнії в заможній родині. Батько майбутньої мандрівниці володів золотою копальнею в Каліфорнії. У віці 33 років Луїза Арнер Бойд стала володаркою багатомільйонного стану і була однієї з найбагатших жінок Америки. У 1918 році вона покинув США та поїхала в Європу і Єгипет, щоб в якості медсестри боротися з епідемією іспанки, це небезпечна хвороба ХХ століття, яка забрала життя близько 100 мільйонів чоловік.
Свою першу експедицію до Арктики Луіза організувала в 1924 році. В ході подорожі був знятий документальний фільм, зроблено 700 фото та видобуто 11 шкур білого ведмедя. Бойд стала третьою жінкою в світі, яка була нагороджена хрестом Святого Олафа (орден вручається за видатні заслуги перед Норвегією і людством). У віці 67-років Луїза Бойд наважилася на дуже ризикований крок, а саме в 1955 році на літаку «Дуглас DC-4» вона вирушила в політ над Північним полюсом. Вона увійшла в історію, як перша жінка, що побувала на «краю землі».
Заслуги Луізи, примусили навіть порушити традиції чоловічого Американського географічного товариства і у 1960 році її прийняли в ряди АГТ. Луіза стала першою жінкою членом товариства.
Львів Луіза Бойд, в рамках Поліської експедиції відвідала 24 вересня 1934 року. По Львову дослідниця пересувалась на власному автомобілі марки «Паккарді». Її супроводжувало два польські фотографи. Станіслав Гожуховскій і Ванда Ревеньська. Луїза Арнер Бойд зробила експедицію по Поліссю як частину шляху від Львова – до Вільнюса. Завдяки її зйомці і нотаткам, західний світ познайомився з поліським краєм.
В наші дні американка входить в рейтинг ТОП-10 першопрохідців світу. Своїми вчинками жінка довела, що гроші можуть служити науці і добру.
Фото взяті з сайту: з колекції Університету Вісконсин-Мілуокі на сайті AGSL Digital Photo Archive – Europe.