Мінно-вибухові та скалкові поранення. Півсотні бійців із такими травмами нині у львівському шпиталі. Першу допомогу їм надавали ще у медзакладах поблизу лінії фронту, а у Львові вже роблять додаткові операції. Про стан військових дізнавалась кореспондент “5 каналу”.
19-річний Ярослав Чабан весь у бинтах уже третій місяць. Щоб врятувати йому життя, медики зробили понад 10 операцій. Боєць потрапив під ворожий мінометний обстріл поблизу Красногорівки. Там, у складі 92-ї механізованої бригади воював майже 2 роки. “Ногу перебило, руку. Корпус цілий – зашили. Вставили пластину. Потім руку ще зберуть до кучі. Були операції, пластину поставили. Стегнова кістка перебита, були операції коліна”, – перераховує боєць.
У сусідній палаті – військовий Віктор Сорока. Через осколкове поранення у нього вся нога у металевих спицях. Чоловік чекає на операцію. Віктор воював не більше місяця. Чоловік каже – пішов на фронт, щоб не забирали до армії молодих хлопців. Тримав оборону у складі 59-ї мотопіхотної бригади у Широкиному під Маріуполем. Там і потрапив під обстріл ворожої БМП. Згадує: “Закінчилася перестрілка з ними, присіли в окопі, магазини перезаряджали. І тут почала БМП працювати і пішло. Зачепило”.
Нині у львівському шпиталі – півсотні військовослужбовців. Їх привозять двічі на місяць, розвантажуючи військові шпиталі поблизу лінії фронту. Місцеві медики кажуть, що лікування воїнів тривале, адже мінно-вибухові та осколкові поранення мають специфіку.
Після тривалого лікування на захисників із тяжкими пораненнями чекають місяці реабілітації. “Ми допомагаємо людям навчитися заново ходити, якщо це можливо. Ми стараємося по максимуму витиснути з людини, тобто перші кроки якісь. Хоч вони маленькі, але стараємося досягнути максимуму”, – наголошує фізичний терапевт Військово-медичного клінічного центру Західного регіону Василь Чернявський.
Лікарі не перестають дивуватися бойовому духу пацієнтів, адже після одужання вони знову рвуться на фронт.