Четвертий рік поспіль, за сприяння Бродівської міської ради, проводяться археологічні дослідження в урочищі Заставки. Цьогоріч студенти ЛНУ ім.Ів. Франка вже встигли виявили цікаві археологічні знахідки: фрагменти керамічного посуду з клеймом та візерунками часів Київської Русі, знаряддя праці, залишки споруди
Як розповів доцент кафедри археології і спеціальних галузей історичної науки, кандидата історичних наук Ярослав Онищук, цього року археологи натрапили на 4 об’єкти, функціональне призначення яких з’ясовується. Серед знахідок – велика кількість фрагментів кераміки вельбарської культури (ІІІ ст. н.е.) та Київської Русі ХІІ-ХІІІ ст., добре збережені пряслиця готського і дваньоруського часу (овруцьке шиферне пряслице), голки, декоративна бронзова пластина, обмазка з відбитками деревини та ін.
Цікавою знахідкою є денце горщика з клеймом у вигляді тризуба (символ Рюриковичів), що вперше виявлене в околицях Бродів. Такі предмети зустрічаються на давньому Пліснеську, а от для Бродів це унікальна річ. Майстер, який виготовляв давній посуд, мав право ставити князівський герб на своїх виробах. Можливо, ця посудина свого часу була куплена і привезена з Пліснеська. Постає запитання: чи не може ця знахідка мати відношення до поселення, яке вперше згадується в «Повчанні Володимира Мономаха дітям» під 1084 р. – місцем де зустрічалися князі Володимир Мономах і Ярополк Із’яславович.
Будемо сподіватись на подальші дослідження, які порадують дослідників новими і не менш цікавими знахідками.