21 березня, Верховна Рада розглядала призначення одного з трьох аудиторів для Національного антикорупційного бюро.
Претендентами на цю посаду стали генеральний інспектор Міністерства юстиції США Роберт Сторч та колишній працівник Скотланд-Ярду Найджел Браун.
Останнього назвали кандидатом на посаду аудитора НАБУ за пропозицією двох фракцій коаліції — “Народного фронту” і Блоку Петра Порошенка. Раніше потенційне призначення цього фахівця не обговорювалося і не затверджувалося профільним комітетом.
Низка експертів та опозиційних депутатів назвали Брауна “кишеньковим” кандидатом президента Петра Порошенка, припустивши, що глава держави побоюється втрати контролю над антикорупційним органом. Сам глава НАБУ Артем Ситник висловив припущення, що таким чином влада в особі “Блоку Порошенка” і Народного фронту намагається усунути його з посади.
Занепокоєння у зв’язку з ситуацією навколо незалежної комісії висловили і в посольстві США, і в представництві ЄС, однак підтримки якогось конкретного кандидата висловлено не було. Про необхідність обрати аудитора НАБУ чесно, без політичного тиску також закликали і в Європарламенті, де прийняли відповідну резолюцію.
За повідомленням Центру протидії корупції, щодо Брауна Скотланд-Ярд розслідував справу, згідно з якою він давав хабар британському поліцейському. Крім того, компанію ІЅС, у якій Браун працював, звинувачують у співпраці з російськими олігархами, зокрема, Михайлом Ходорковським і Борисом Березовським.
Спікер Андрій Парубій дав доручення комітету Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції доопрацювати це питання і знову внести на розгляд у сесійній залі.
У рейтинговому голосуванні кандидатуру американця Роберта Сторча підтримали 178 депутатів, а Найджела Брауна – 202 депутати.