«Коли ми боролись з темниками Кучми та Медведчука, то прийшли до висновку, що змінювати законодавство в сфері медіа без журналістської спільноти не можна. Зараз влада хоче всі закони, які ми обговорювали та відпрацьовували рік, не порадившись звести в один зі своїми правками.»
Найбільше обурило політика створення органу, який буде займатися цензурою.
«Створення так званого «міністерства правди» – органу, який буде призначатись Президентом та парламентом, для мене, як для людини, яка завжди захищала свободу слова, зовсім не зрозуміло. Цей орган буде не лише займатися цензурою,а й вирішувати питання закриття газет, інтернет-видань та телеканалів. Якщо є претензії до існуючих законів, потрібно їх вдосконалювати і над ними працювати, а не в односторонньому порядку приймати рішення. Очевидно, що запропонований законопроект писали люди, які в цьому питанні не компетентні. Як Нацрада з питань телебачення та радіомовлення може приймати рішення про закриття газет? Яке вона має до них відношення?»
Микола Томенко закликав медіа спільноту об’єднатись.
«Очевидно, що сьогодні є російський вплив на ЗМІ. Саме тому я закликаю журналістів та всіх тих, хто працює в медіа сфері об’єднатись та примусити Президента й парламент адекватним шляхом захистити українців, але не шляхом цензури та знищення свободи слова.»