Виставка оптичного скла світової зірки Яна Зорічака

31 Жовтня 2019 07:32

У львів’ян є нагода побачити одного із найкращих і найдорожчих художників-склярів світу. У Музеї скла триває виставка словака із Франції Яна Зорічака.

Твори Яна Зорічака є у колекціях найкращих музеїв світу, таких як Лувр у Франції, Толедо у США, Тояма у Японії.

«Ми несамовито раді, що нам вдалося запросити і привезти Яна Зорічака. Це є один з 10 найпотужніших художників-склярів у світі, один із засновників міжнародного руху студійного скла», ‒ розповідає завідувач кафедри художнього скла Львівської академії мистецтв Михайло Бокотей.

Ян Зорічак приїжджав до Львова на Міжнародний симпозіум скла. На гуті спостерігав за роботою митців. І зізнався нам, що тут зародиться його нові твори.

«Я буду брати відходи звідси, з цієї гути, заберу у Словаччину, там їх спечемо і повернемо сюди уже художній твір», ‒ каже Ян Зорічак.

Художник встиг відкрити більше 80 персональних виставок, у тому числі і нинішню львівську. Тут презентує майже два десятки робіт. В оптичному склі втілив теми космосу: комети, екзопланети. Він є новатором у технологіях і виробив власну неповторну стилістику.

«Він працює саме з оптичним склом, з яким мало хто може працювати. Бо він є дуже дороговартісний і потребує хорошої технічної підготовки. Ми можемо побачити роботи, в яких є надріз і всередині він тонесеньким пензлем профарбовує золотом, сріблом, міддю, алюмінієм. Він любить використовувати різні матеріали», ‒ пояснює співорганізаторка Міжнародного симпозіуму гутного скла Людмила Смакова.

А заради одного твору художник їхав в Чехію на експериментальну станцію, де працюють з радіацією.

«У цій роботі ми можемо побачити, який вплив на скло має радіація на оптичне скло, які ефекти воно дає і як їх використав Ян Зорічак у своїй творчості», ‒ додає Людмила Смакова.

«Для мене то є мала виставка, але я дуже тішуся, бо її у Львові побачить багато очей. Прийдуть ваші студенти, професори і я їм покажу таємниці моєї технології», ‒ пообіцяв Ян Зорічак.

Виставка Яна Зорічака збирає аншлаги львівської публіки. Експозиція триватиме до лютого.

https://zaxid.net/news/

Джерело: Zaxid.net