В лісах Жовківщини всихають соснові насадження

3 Лютого 2019 21:31

Чия вина, що всихає сосна? 

В останні роки широкого розмаху набула проблема всихання соснових насаджень Поліської зони Львівської області. Основною причиною є пошкодження дерев верхівковим короїдом, поширення якого набуло загрозливих масштабів, що зумовлено комплексом факторів, серед  яких — високі літні температури та зниження рівня вологи у ґрунті.

У лісових масивах нашого регіону ситуація різко погіршується, збільшуються площі   всихання  соснових  ділянок,  і  прогноз  на  майбутнє залишається   невтішним. Ще  одним  несприятливим  фактором  є нерозуміння з боку громадських організацій діяльності лісівників у боротьбі з короїдом. Дуже часто громадськість не сприймає необхідності проведення санітарних рубок як безальтернативного методу боротьби з цим небезпечним шкідником. Таким чином, у соснових насадженнях Поліської зони зберігається тенденція поширення верхівкового короїда та зростання його популяції до критичної межі, що спричиняє пошкодження та відмирання дерев сосни звичайної. Це, насамперед, екологічна проблема, і її вирішення можливе за підтримки держави та спільних зусиль лісівників-практиків і науковців.

Як розв’язати цю проблему — уже не один рік бідкаються українські лісівники.

Деякими з шляхів боротьби з верхівковим короїдом є: ведення своєчасної вибірки свіжозаселених дерев, невідкладне спалювання порубочних решток  та проведення санітарних рубок з видаленням свіжозаселених дерев до періоду вильоту й подальшого розселення шкідників в сусідніх деревах, а також робота з громадськістю для кращого усвідомлення масштабів екологічного лиха  і  біологічних методів  боротьби.  Задля збереження соснових борів для майбутніх поколінь необхідно вже сьогодні вжити невідкладних заходів для зменшення темпів заселення шкідниками дерев, інакше наступні покоління можуть не побачити сосен в українських лісах.

Вероніка Войтович,

учениця 10-А класу
Жовківської ЗОШ №1 І-ІІІ ступенів

Джерело: Жовква on-line