Сьогодні, 11 липня, Львівщина попрощалась з громадським діячем, ідейним натхненником багатьох меморіальних комплексів героям України Олесем Криськівом.
Попрощатися прийшли представники влади, громадські та культурні діячі, пластуни, громадськість.
Відомого пласнуна поховали на Личаківському кладовищі у родинному гробівці.
Зазначимо, що Олесь Криськів помер 9 липня.
Довідково:
Олесь Криськів – пластун-сеньйор, громадський діяч, ідейний натхненник багатьох меморіальних комплексів героям України.
У 1989 році став заступником Голови ради опікунів Пласту, яку очолював Ігор Юхновський. У 1990 році зареєстрував перший легальний статут Пласту в Україні.
Пластову присягу Олесь Криськів склав 9 липня 1990 року, на «Вовчій тропі» в США. А вже через місяць організував першу присягу відновленого Пласту в Україні. Пройшов перший вишкіл зв’язкових юнацтва у 1991 році. Був першим головою Крайової таборової комісії.
У 1992-1993 роках Олесь Криськів очолював Крайову пластову старшину України. І саме він тоді зареєстрував Пласт, як національну організацію в Міністерстві юстиції, уклав першу угоду Пласту з Міністерством освіти. У 1994-1996 роках був головою КПР України, а у 1997-2000 роках – заступником голови Головної пластової булави.
З 2001 року Олесь Криськів створив та очолив «Центр вивчення і збереження пам’яті українського народу». Саме тоді він організував перепоховання на батьківщині визначних організаторів Пласту (Олександра Тисовського і Северина Левицького) та ЗУНР (Дмитра Вітовського і Євгена Петрушевича), інших визначних громадян.
Олесь Криськів організував проектування і будівництво багатьох пам’ятників, серед яких пам’ятник Тарасу Шевченку, Королю Данилу і Степану Бандері у Львові, Пантеон УГА і Хрест пластунам, які не зломили своїх присяг на Личакові, пам’ятники УСС на Бережанщині, пам’ятник на місці найбільшого бою УПА поблизу сіл Гурби-Антонівці.
Олесь Криськів реалізував вшанування загиблих пластунів через вручення родинам Залізного пластового хреста.