Із такою ініціативою до керівництва театру звернулися Наталка Криничанка, голова Львівської міської громадської організації “Фундація дослідження Лемківщини” та Дитяча школа народних мистецтв міста Львова (в особі директора Галина Вихованської, члена Національної Спілки художників).
Писанкове дерево було облаштоване за тиждень до Великодня. На ньому роботи дітей-учасників фестивалю “Лемківська писанка – 2018” з Києва, Бучача, Ужгорода, Здолбунева, Городка, села Бортятин і Львова. Композиція виконана викладачкою ДШНМ – Мартою Лутчак.
За словами Наталки Криничанки, метою Десятого ювілейного фестивалю-конкурсу є збереження та розвиток лемківського писанкарства народними майстрами, які з покоління в покоління переносять закодоване письмо на добро і щастя, залучають широкі верстви молоді та дітей до вивчення прадавніх звичаїв українського народу. Фестиваль – це справжнє свято лемківської писанки, яка є оберегом людини, Батьківщини, згадкою про унікальну культуру найзахіднішої гілки українського народу – Лемківщини.
Майстер-клас проводили майстри писанкарства: Сова (Цюприк) Ольга (Козин), Ковтун Ірина (Київ), Федоро Оля (Львів), Гвоздюк Емілія (Львів), Пеньонжик Зеновій (Бучач), Осадца Ярослав (Тернопіль), Кононюк Анжела ( Тернопіль), Гордій Наталя (Тернопіль), Гаврилів Наталя (Мукачево), Мищук Оля (Тернопіль), Понізовська Марія (Черляни), Бобко Люба (Городок), Хомик Марія (Львів), Семенець Тетяна (Тернопіль), Янко Марія (Львів ДШНМ), Пенцко Оля (Львів ДШНМ), Сенчик Соломія(Львів ДШНМ),Барна Оля (Львів ДШНМ), Канас Софія (Львів ДШНМ).
До акції було залучено понад 200 дітей: з малозабезпечених сімей, внутрішньо-переміщених сімей, діти учасників АТО, діти, які навчаються у ДШНМ, ті, які приїхали з майстрами, з навколишніх шкіл, учні художнього ліцею при ЛНАМ та неповносправні діти «Емаус оселя».
Маємо сподівання, що традиція прикрашати писанкове дерево у фойє театру буде активно підтримуватися в майбутньому. Наразі щоденно відвідувачі театру часто роблять світлини на згадку на фоні деревця із писанками.
Леся КІЧУРА