До Міжнародного дня пам’яток та визначних місць книгарня «Є» спільно з Управління охорони історичного середовища запрошує на дискусію «Реставрація Гарнізонного храму Святих апостолів Петра і Павла: від проекту до реалізації», яка відбудеться 17 квітня.
Про це інформує книгарня «Є» на своїй сторінці у Фейсбуку.
Початок — о 18.30. Модерує Марта Сомик.
Після повторного відкриття у 2011 році цей храм став для багатьох львів’ян новим місцем сили. Тут не лише проводять богослужіння, а й організовують концерти, підземеллями церкви проводять екскурсії. Однак після понад чотирьохсотлітньої історії існування величні фрески майстрів Франциска Григорія Екштайнів, які прикрашають храм, втратили свій вигляд. Рятувати старовинні розписи взялась команда українських та польських реставраторів. Наприкінці минулого року завершився перший етап робіт. Фахівці відновили 300 м2 площі склепіння храму. Наступний етап реставрації уже стартував. Він охопить 1000 м² площі стінопису і, за планами, триватиме до 2022 року.
Окрім реставрації Храму, поговоримо про роль ЮНЕСКО та інших світових інституцій у збереженні львівських пам’яток архітектури, адже у 1998-му році ансамбль історичного центру внесли у список Світової спадщини ЮНЕСКО.
Гарнізонний храм Святих апостолів Петра і Павла (1610-1630) збудований у стилі раннього бароко. Стінопис храму з 18 століття зроблений батьком і сином Екштейнами. Це єдиний стінопис у місті Львові цих митців, адже здебільшого вони працювали у Словаччині і спеціально приїхали до Львова на запрошення єзуїтів.
У 1946 році радянська влада наказала зачинити храм і зробила у ньому сховище книг. 8 липня 2010 року Львівська міська Рада передала храм у власність Курії Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви. І через півтора року 6 грудня 2011 року у 20-ту річницю створення Української армії відбулось урочисте відкриття та освячення храму за участю Високопреосвященнішого Архиєпископа і Митрополита Львівського Ігоря (Возьняка).
Учасники:
Отець Степан Сус – настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла ЛА УГКЦ.
Павло Богайчик – головний спеціаліст відділу обліку та моніторингу об’єктів культурної спадщини Управління охорони історичного середовища ЛМР.
Павел Болінський — доктор Краківської академії мистецтв, керівник міжнародної реставраційної групи Гарнізонного храму св. Апостолів Петра і Павла.
Віктор Проданчук — реставратор, скульптор, співзасновник реставраційної асоціації «Оберіг Груп».