Чому потрібно купувати більше книг, ніж ви можете прочитати

24 Березня 2018 15:20
Чому потрібно купувати більше книг, ніж ви можете прочитати

Експерти стверджують, що постійне навчання допоможе вам бути щасливішими, більше заробляти та навіть покращити стан здоров’я. До того ж, чимало найуспішніших людей зі сфери бізнесу наполягають на тому, що читання – найкращий спосіб порозумнішати. Отож, що вам потрібно зробити прямо зараз? Піти у книгарню і купити книги, багато книг.

Припинити скуповувати книги потрібно лише тоді, коли ви взагалі їх не читаєте. Якщо ж виділяєте хоча б чотири години на тиждень, аби щось почитати, тоді можете сміливо йти у книжковий магазин. Бібліотека, переповнена непрочитаними книгами, зовсім не характеризує вас як ледаря чи повного неука.

Антибібліотека Умберто Еко

Користь від непрочитаних книг, які вас оточують пояснив письменник і статистик Нассім Талеб у своєму бестселері «Чорний лебідь». Він викладає свої роздуми у формі анекдоту про легендарну бібліотеку італійського письменника Умберто Еко, у якій було зібрано, як не дивно, аж 30 000 томів.

Невже Еко й справді прочитав усі ці книги? Звісно, ні! Однак, вони постійно нагадували йому про все те, чого він ще не знає. Бібліотека Умберто Еко підтримувала його інтелектуальну спрагу та допитливість. Постійно зростаюча колекція книг, може зробити для вас те саме. На думку Талеба, потрібно купувати стільки книг, скільки дозволяють ваші фінанси, іпотечні кредити та нинішня складна ситуація на ринку нерухомості.

З роками ви будете накопичувати більше знань і розширювати свою бібліотеку, а збільшення кількості непрочитаних книг може здаватися для вас чимось загрозливим. По суті, чим ширшає ваш кругозір, тим збільшується кількість непрочитаних книг на полиці. Назвемо цю колекцію непрочитаних книг антибібліотекою.

Антибібліотека є дієвим способом нагадати про неосяжну кількість інформації, яку ви абсолютно не знаєте або знаєте зовсім трохи. І якщо ви живете з таким нагадуванням, то щодня підштовхуєте себе до певного інтелектуального смирення, яке заохочує до навчання і допомагає приймати правильні рішення.

«Люди не приносять свої антирезюме, розповідаючи всім про те, чого вони не навчилися та у чому не мають досвіду роботи (розповідати про це − робота їхніх конкурентів), хоча було б непогано, якби вони самі таке робили» − заявив Талеб.

Добре відомий психологічний факт: найбільш некомпетентні люди найбільше впевнені у своїх знаннях та вміннях, а по-справжньому розумні постійно у всьому сумніваються. (У психології це називається ефектом Даннінга – Крюґера). Також відомо, що чим легше вам визнати, що чогось таки не знаєте, тим швидше цього навчитеся.

Отож, припиніть картати себе за те, що купуєте надто багато книг чи за те, що складаєте неосяжний список нових книг для прочитання. Завдячуючи цьому ви розумієте, що поки не зовсім освічені. Однак, якщо усвідомлюєте, наскільки ще необізнані, то ви вже на крок попереду переважної більшості людей.

Джерело: Мізки.com