До всеукраїнського забігу «Мій перший кілометр», який відбувся у Львові 29 жовтня за ініціативи компанії Herbalife, долучилося 227 бігунів-початківців. Як і в інших містах, де вже відбувся оздоровчо-спортивний захід, учасників вела за собою легенда української легкої атлетики Олена Говорова. Зокрема, відомий львівський співак, теле- та радіоведучий, Тарас Гаврик, прийшов підтримати своїх друзів, що вперше в житті подолали свій перший кілометр.
Нагадаємо, проект «Мій перший кілометр» стартував із забігу під час квітневого півмарафону в столиці, естафету підхопили Дніпро та Одеса, після чого змагання пройшли ще раз у Києві, а 29 жовтня – у Львові.
Досить показово, що спортивний інтерес непрофесійних марафонців зростає від міста до міста. Так, весною коротку дистанцію «Мій перший кілометр» подолало 150 новачків. А на маршрут Львовом, незважаючи на низьку температуру повітря та сильний дощ, вийшло 227 однодумців. Організатори міні-забігу відзначають бажання бігати серед українців, незалежно від віку і рівня фізичної підготовки.
«Біг, як і будь який інший спорт, позитивно впливає на наше самопочуття, а відтак і на якість життя. Варто тільки почати. Проте не для всіх цей перший крок завжди дається легко і одразу. Саме тому на півмарафоні я підтримую своїх друзів, які вперше в житті стартують і фінішують у масовому забігу. Адже підтримка, як і винагорода однаково важливі для кожного початківця», – каже Тарас Гаврик, знаменитий співак та телеведучий.
«Це можливість спробувати свої сили, подолати себе і свої страхи, приєднатися до однодумців, відчути командну атмосферу спортивної події. Для багатьох біг згодом стає не просто захопленням, а здоровою звичкою», – розповідають про свої спостереження в компанії Herbalife.
До марафону і навіть до забігів на короткі дистанції важливо правильно підготуватися. Спеціально для учасників забігу «Мій перший кілометр» бронзовий призер Олімпійських ігор і фітнес-експерт Herbalife, Олена Говорова, розповіла про найважливіші правила бігу в холодну погоду: «Перед початком пробіжки необхідно гарно розігріти м’язи. Найголовніше – бігти, виходячи із власних можливостей та фізичної підготовки. Не намагайтеся фінішувати в групі лідерів, якщо для вас це фізично складно. Біжіть в своє задоволення. Особливу увагу приділіть екіпіровці. Перше і обов’язкове правило для гарного і якісного бігу – це взуття. Кросівки повинні бути біговими і, з урахуванням погодних умов, мати водовідштовхувальне просочення. Підбираючи спортивну форму, необхідно враховувати принцип багатошаровості. Щоб не сковувати рухи і забезпечувати ефективний теплообмін, рекомендується використовувати мінімум два шари одягу. Також важливо подбати про термозахист голови і рук. І, звичайно ж, стежте за прогнозом погоди – якщо синоптики обіцяють дощ, ваша спортивна куртка повинна мати капюшон».
Компанія Herbalife також подбала, щоб всі учасники змагань під час забігу могли зігрітися теплим чаєм. Крім цього, в рамках партнерства з LvivHalfMarathon ініціатор події надав бігунам можливість підкріпити свої сили спеціальним гіпотонічним напоєм «Гідратація», а на фініші учасників пробігу чекав приємний бонус у вигляді протеїнового батончика Herbalife.
Компанія Herbalife – світовий лідер в області продуктів збалансованого харчування – виступає партнером багатьох спортивних подій і активно залучена в популяризацію здорового способу життя.
В цьому році міні-забіг для початківців марафонців «Мій перший кілометр» пройде також у Запоріжжі. До команди новачків можуть приєднатися всі охочі.
***
Як правильно підготуватися до пробігу – поради Олени Говорової, фітнес-експерта Herbalife:
Перед забігом не варто випробовувати організм на міцність і давати йому велике навантаження. Якщо людина тренувалася до забігу регулярно і знає, що таке розминка, то досить за день до марафону просто розім’ятися. Відчути наповненість і зберегти це відчуття до забігу. Обов’язково виспатися. Від цього залежить ваше самопочуття і настрій.
Раціон харчування перед забігом повинен бути звичним. Не вводьте нові продукти. Ви не знаєте, як відреагує на них ваш організм. Поїсти необхідно як мінімум за годину-півтори до забігу. Також цілком достатньо випити 200-250 мл. рідини.
Особливу увагу необхідно звернути на екіпіровку. Взуття має бути біговим, а форма комфортною. Нічого не повинно заважати, натирати і т.д. Одягатися потрібно з урахуванням того, що ви розігрієтеся під час бігу. Обов’язково подивіться прогноз погоди. Якщо буде дощ, ваша спортивна кофта повинна бути з капюшоном.
Ви вже знаєте, що будь-яке тренування і змагання потрібно починати з розминки. Важливо підготувати м’язи і організм до навантаження, щоб уникнути травм. І після розминки вам буде легше бігти змагальну дистанцію. На розминку зазвичай йде 30-40 хв. Врахуйте цей час.
Будь-яке фізичне навантаження покликане приносити задоволення і радість. Тому виходьте зі своїх можливостей і фізичної підготовки. Якщо ви новачок, не намагайтеся бігти в групі лідерів. Біжіть в такому темпі, щоб ви могли говорити вголос речення.
Після фінішу необхідно пройтись, щоб організм прийшов у стан спокою.
Після забігу відновіть водно-сольовий баланс. З цим завданням чудово впорається гіпотонічний напій «Гідратація» від Herbalife.