На Львівщині відбувся фестиваль української середньовічної культури “Ту Стань!”

6 Серпня 2017 23:14

Упродовж 4-6 серпня 2017 року поблизу села Урич, Сколівського району Львівської області відбувся фестиваль української середньовічної культури “Ту Стань!”, інформує офіційний сайт міста-фортеці Тустань.

Тустань – унікальна пам’ятка історії та архітектури ІХ-ХVІ століття, аналогів якої немає в Європі. Це місце, де історію можна повернути назад та стати частиною культури Українського Середьовіччя. Неповторність Тустані полягає не лише у її природних особливостях, хоча скеля сама по собі вражає. Щороку під Урицькими скелями Середньовіччя оживає на повну – його повертають учасники фестивалю “Ту Стань!”. Протягом кількох днів у Тустані відтворюють життя древного граду таким, як воно було тоді, у всіх його проявах: від ремесел до розваг. Особливу увагу на кожному фесті присвячують і військовій справі – десятки реконструкторів відновлюють баталії воїнів-русичів із ворогами – на очах у гостей Тустані, з точністю, якій позаздрить будь-який фільм.

У рамках програми дійства, яке проходить біля підніжжя скель, на яких з ІХ до ХVI століття стояла захисна фортеця та митний пост на відрізку Великого шовкового шляху із Китаю до Португалії – лицарські бої, стрільби з луків та арбалетів, штурм фортеці, катання на конях та численні майстер-класи.

Цього року голова Верховної Ради України Андрій Парубій узяв участь у відкритті ХІІ фестивалю української середньовічної культури «Ту Стань 2017: Як в кіно!», повідомляє прес-служба Верховної Ради.

«Мета фестивалю українського середньовіччя «Ту Стань!» – відродити дух українського лицарства. 12 років тому, коли в селі Урич на Львівщині починався фестиваль української середньовічної культури, його організатори поставили мету відродити дух українського лицарства, який надихав наших дідів і батьків, і який надихає наших героїв сьогодні» – сказав Парубій, вітаючи учасників фестивалю.

Джерело: День