Що потрібно вказувати в податковій декларації за 2016 рік

28 Лютого 2017 18:36

<p style="text-align: justify;">Податкова  чекає декларацій до 1 травня</p>

Податкова чекає декларацій до 1 травня. Автор фото: Григорій Салай, “Сегодня”

Українці, які отримують доходи не від податкових агентів в особі роботодавців, повинні подати до податкової декларціі до 1 травня. Зробити це можна особисто, через уповноважену особу, в електронній формі і навіть поштою (в цьому випадку необхідно, щоб штемпель c датою листа був проставлений до зазначеної дати), передає UBR.

“Будь-яка особа, яка отримала дохід від своєї професійної або незалежної професійної діяльності, або від будь-якого іншого джерела доходу (наприклад, дарування, отримання майна в спадщину, здійснення якоїсь разової діяльності, яка була оплачена), зобов’язана повідомити податкові органи шляхом декларування про отриманні такого доходу і далі оплатити відповідний податок з доходу фізичної особи “, – розповів керуючий партнер адвокатського об’єднання Suprema Lex Віктор Мороз.

Що потрібно вказувати в декларації:

  • Здача нерухомості в оренду

Якщо орендарем є юридична особа, то саме вона зобов’язана у своїй декларації відобразити оренду приміщення і, виступаючи податковим агентом, оплатити податок доходу фізичної особи за орендодавця.

Якщо ж орендарем виступає фізична особа, то орендодавець-фізична особа декларує отримання доходу від оренди приміщення та сплачує податок доходу фізичної особи.

“Фізична особа має в будь-якому випадку подати декларацію про отримані протягом року доходи, в тому числі про доходи від оренди нерухомого майна, що знаходиться в його власності. Однак платити при цьому не повинна, оскільки таку оплату податку здійснює юридична особа як податковий агент”, – каже Мороз.

  • Купівля-продаж нерухомості та отримання спадщини

При оформленні угод з нерухомим майном за його купівлі-продажу і при оформленні угод з отримання нерухомого майна в спадок у нотаріусів, які в даному випадку також виступають податковим агентом, оплачуються всі податки. Їх необхідно в подальшому відобразити у податковій декларації, але повторно оплачувати не потрібно.

При цьому, якщо продаж здійснюється вперше за три роки або якщо спадкоємцем є чоловік, батьки або діти, то відбувається декларування за нульовою ставкою податку. Однак подача декларації в будь-якому випадку обов’язкова.

  • Подарунки

Дарування будь-яких подарунків від батьків, дітей та чоловіка/дружини, не обкладаються податком, але обов’язково декларуються. Отримання подарунків від третіх осіб в будь-якому випадку сплачується за ставками 15-18% для одержувача такого подарунка і обов’язково відображається у податковій декларації.

При отриманні подарунків в якості призів від лотерей, розіграшів або будь-яких інших вікторин та організацій, які такі подарунки розігрують між необмеженим колом осіб, щодо сплати податків застосовується ще й підвищувальний коефіцієнт 1,5.

Джерело: ukr.segodnya.ua