Міністерство ліквідації науки та освіти

22 Жовтня 2019 18:42

Щоденно очільники нинішнього МОНУ (які ніколи не працювали в школі чи виші) шокують освітянську і наукову громадськість своїми “революційними ідеями”.

Лише стихли розмови про потребу ліквідації доплат вчителям і масового закриття малокомплектних шкіл, як “новими ворогами” Міністерство оголосили професорів, доцентів, аспірантів і студентів вишів. Теоретики з МОНУ вирішили тепер:

–  зняти доплати викладачам за вчене звання та науковий ступінь;

– не фінансувати наукові дослідження 90 відсотків українських вузів;

– ліквідувати державне замовлення;

– визначати самим хто і на скільки років зможе очолювати виші;

– зменшити кількість студентів, які отримають стипендії.

Складається враження, що молоді й креативні грантожери не читали Конституцію, Закони про “Про освіту”, “Про вищу освіту”, “Про оплату праці”, Кодекс законів про працю…

Цинізм цього шкідництва у сфері гуманітарної політики посилює й плач “молодих реформаторів” на свої малі зарплати.  Мовляв, трактористи у літній період отримують 70-80 тисяч гривень, а очільники міністерства лише 30-40?!

А от вчителі і викладачі та студенти, на думку бідних урядовців жирують! Нагадаю, що середня зарплата в освіті нині складає 7-8 тисяч гривень на місяць. Переконаний, що громадськість мусить висловити свою позицію і запобігти програмі знищення української освіти та науки!

Блог Миколи Томенка