Відома американська астронавтка Гайдемарі Стефанишин-Пайпер

13 Жовтня 2019 10:43

Відома американська астронавтка Гайдемарі Стефанишин-Пайпер завітала до Львова з нагоди Всесвітнього тижня космосу.

Про це повідомила пресслужба Львівської міської ради.

«Міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся з Гайдемарі Стефанишин-Пайпер. Говорили, зокрема, про враження від перебування в космосі, про важливість ділитися досвідом з учнями та студентами, що ті, хто мріє про космос, знали, як досягнути своєї мети, а також про розвиток космічної галузі в США», – йдеться у повідомленні.

Зазначають, що 14 жовтня вона матиме зустріч зі студентами НУ «Львівська політехніка» та молоддю, де розповість про особливості роботи екіпажу та досвід перебування на міжнародній космічній станції.

До слова, батьки Гайдемарі Стефанишин-Пайпер – емігранти до Америки із Західної України. Її батько народився на Львівщині. В Україні астронавтка уже втретє.

Довідка.

Гайдемарі Стефанишин-Пайпер – американська астронавтка українського походження. Загалом провела у космосі 27 днів і 15 годин. До групи астронавтів NASA прийнята 1996 року. Полетіла в космос у складі екіпажу 2006 року. Є членкинею Американського товариства інженерів-механіків. У дитинстві також була членкинею Пласту в США.

Серед нагород та відзнак – Орден Княгині Ольги ІІІ ступеня, медалі Navy Commendation Medal (двократно), Navy Achievement Medal (двократно) та Meritorious Service Medal. Лауреатка Всеукраїнської премії «Жінка ІІІ тисячоліття» в номінації «Знакова постать Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2019/10/14/vidoma_amerykanska_astronavtka_z_ukrainskym_korinnyam_vidvidala_lviv_1667323

Джерело: Zik