До кінця 2018 року для дошкільнят у Львові відкриють 29 додаткових груп

26 Липня 2018 15:54
У львівських дитсадках з’явилося понад 900 вільних місць
До 20 серпня у Львові у дитсадки можуть зареєструвати ще понад 900 дітей

У Львові завершилася перша хвиля зарахування дітей до дитячих садків на 2018-2019 рік. Завідувачі зареєстрували 6339 заяв батьків. Проте 914 батьків не скористалися правом на зарахування.

«Станом на 10 травня 2018 року в електронній черзі було 9335 заяв на зарахування дітей у дитсадки у 2018 році. Після їх перевірки 5 і 6 червня частина батьків отримали смс-повідомлення про те, що мають право на зарахування у так званій першій черзі, для чого упродовж 30 робочих днів необхідно було принести заяву та копію свідоцтва про народження дитини завідувачу обраного ДНЗ для реєстрації. 18 липня о 18:00 завершився прийом цих заяв. Дітей зареєстрували 6339 батьків, а 914 документи не подали»,  розповіла під час громадських слухань щодо удосконалення системи електронної реєстрації у ДНЗ Львова 25 липня представниця управління освіти Львівської міськради Наталія Клочко.

За її словами, на ці місця зараз претендують ті батьки, діти яких не потрапили до першої хвилі зарахування.

«23 липня в системі електронної реєстрації функція редагування. Батьки до 20 серпня включно можуть перереєструвати дитину у той садок, де є вільні місця»,  зазначила вона. Інформацію про списки зарахованих та вільні місця у дитсадках у найближчі дні опублікують на електронних ресурсах управління та районних відділів освіти Львова.

Загалом до кінця 2018 року у ДНЗ Львова планують зарахувати 8400 дітей. Додаткові місця для 1200 дошкільнят створять шляхом відкриття 29 нових груп у приміщеннях, які реконструюють, та за рахунок перепланування приміщень, площею понад 50 м2 під спальні з триярусними ліжками. Проте ще 1400 дітей місцями у дитсадках не зможуть забезпечити. Вони зможуть піти у ДНЗ у наступні роки. За 2019-2020 роки буде відкрито ще 26 додаткових груп у ДНЗ Львова.

Саму ж систему електронної реєстрації планують удосконалити. В управлінні освіти ЛМР розробили проект удосконалення положення про реєстрацію, до якого внесли низку пропозицій, напрацьованих спільно з громадськістю. У вересні його планують винести на громадське обговорення.

«Ми працюємо над тим, аби відкрити списки зареєстрованих, коли батьки реєструватимуть свою дитину, вони бачитимуть перелік тих, хто зареєструвався перед ними. Також розробляється технічне удосконалення, щоб пільговики відповідно до квоти у списках в садки були на перших позиціях, і це не було несподіванкою для інших. Також ми готові змінити дату початку реєстрації із 2 січня на 1 вересня, як це просить громадськість, проте ця норма може запрацювати з наступного року», розповіла Наталія Клочко.

За її словами, продовжується обговорення ідеї перенести прийом документів від батьків у ЦНАПи: ще не вирішено, чи це буде обов’язковим для усіх батьків, чи лише для пільговиків.

Тим часом учасників слухань особливо хвилювало нововведення щодо першочергового зарахування до ДДЗ тих дітей, які офіційно проживають у Львові. Зокрема, вони запропонували розширити перелік документів, які б підтверджували, що батьки живуть і працюють у Львові, навіть якщо не мають тут власного житла. Окрім офіційних договорів оренди житла, також запропонували враховувати довідку про сплату податків, соціалньих платежів та комунальних послуг у Львові.

Джерело: Zaxid.net