У Львові представлять відреставровану ікону «Богородиця з Дитям»

4 Червня 2018 16:20
7 червня о 15.00 в залах НМЛ ім. А. Шептицького на просп. Свободи, 20, відбудеться презентація відреставрованої ікони «Богородиця з Дитям» (1635 р.) авторства Миколи Петрахновича-Мороховського, присвячена пам’яті відомого українського реставратора, педагога, художника – Володимира Петровича Мокрія (1947–2018). Про це йдеться у повідомленні на сторінці Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького у Фейсбук.

Ікона “Богородиця з Дитям” (1635) авторства Миколи Петрахновича-Мороховського

Ікона «Богородиця з Дитям» (1635 р.) авторства Миколи Петрахновича-Мороховського створена на замовлення Львівського Ставропігійського братства для Успенської церкви. Ікона призначалася для західного порталу храму (біля входу з вул. Руської, 7). Внаслідок пошкоджень, які виникли через атмосферні впливи, твір було перемалювало в олійній техніці. На думку В.І. Свєнціцької, це сталось у другій половині ХІХ ст., про що є відповідний запис в науково-інвентарному описі пам’ятки. У 1920-х рр. задля кращого збереження твору виготовили скляний кіот. У вересні 1965 р., з метою проведення реставрації, церковна громада передала ікону, у заміну на її копію, до Львівського музею українського мистецтва (тодішня назва Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького).

Ікона «Богородиця з Дитям»  – важлива пам’ятка в історії українського мистецтва. Їй належить особливе місце у спадщині львівського середньовічного малярства, передусім як твір Миколи Петрахновича-Мороховського.

Реставрація ікони «Богородиця з Дитям» стала останньою роботою в творчому та науковому доробку В.П. Мокрія.

Джерело: Гал-інфо