у Львові обговорювали проблеми трудової міграції в країни Вишеградської четвірки

1 Червня 2018 11:35

              30 травня 2018 року в Національному університеті “Львівська політехніка” відбувся “круглий стіл” на тему: «Міграція і ринок праці: чи можливий транснаціональний захист українських трудових мігрантів?». Його організували і провели Благодійний фонд «Запорука» та Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Львівської політехніки. Цей проект був реалізований міжнародним консорціумом у складі Multikulturni centrum Praha (Чехія), Fundacja «Nasz Wybor» (Польща), Centrum pre vyskum etnicitya kultury (Словаччина), AnBlokk Kultura- es Tarsadalomtudomanyi Egyesulet (Угорщина), Благодійний фонд «Запорука»» (Україна).

Мета цього заходу – об’єднати зусилля науковців, експертів, представників державного та громадського секторів для аналізу проблем функціонування вітчизняного ринку праці, порушення прав працівників та практики посередництва у працевлаштуванні за кордоном з метою пошуку шляхів транснаціонального захисту прав українських трудових мігрантів.

Презентовано українську частину результатів дослідження, проведеного в рамках проекту «Назустріч посиленню транснаціональної співпраці у сфері трудового права з питань трудової міграції» (STRONGLAB) щодо трудової міграції з України та інших європейських країн до країн Вишеградської четвірки.

Автори дослідження вважають, що трудова мобільність стає щораз більше транснаціональною, однак організації, покликані її регулювати (інспекції праці, громадські організації, профспілки), зазвичай працюють на національному рівні. Тому порушення у транснаціональних справах часто залишаються без уваги.

Цей захід організований як частина проекту STRONGLAB (Назустріч посиленню співпраці транснаціональної інспекції праці) та отримав фінансову підтримку від Вишеградського фонду (https://www.visegradfund.org) та Міністерства закордонних справ Королівства Нідерланди (www.minbuza.nl)