У Львові біля пам’ятника Жертвам комуністичних злочинів відбулося жалобне віче

21 Травня 2018 12:36
У День пам’яті жертв політичних репресій у Львові на пл. Шашкевича біля пам’ятника Жертвам комуністичних злочинів відбулося громадське віче, у якому взяли участь представники влади міста та області. Тут також провели поминальну панахиду, а хорова капела «Трембіта» виконала українські патріотичні пісні.

«Якщо ми подивимось на історію України, на історію світу, то, на жаль, завжди тоталітарний режим перше, що намагався зробити, — це підкорити. Якщо не вдавалось підкорити, а історія України завжди ствердно показувала, що українці стояли за незалежну Україну до останнього, то система намагалась придушити. Сьогодні ми живемо в час, коли тоталітарний режим Росії намагається придушити незалежну Україну, яка завжди була, є і буде серцем Європи і серцем світу. Українці завжди були єдині, вони вірили і вірять в свої цінності та свою країну. Саме тому перемога буде завжди за нами», – заявив під час урочистостей заступник міського голови Львова з гуманітарних питань Андрій Москаленко.

Зі сторони Львівської облдержадміністрації участь у віче взяв перший заступник голови ЛОДА Ростислав Замлинський.

«Ми вшановуємо жертв політичних репресій, які загинули у ХХ столітті. Сьогодні атака зі сторони Росії продовжується, але ми єдині як ніколи, не лише у країні, але й з усім світом. Росія визнана агресором, країною, яка окупувала Крим. Ми разом досягнемо успіху, ми повинні пам’ятати тих, хто ціною життя виборював і виборює нашу країну, бо лише у такий спосіб ми переможемо», – зазначив під час виступу Ростислав Замлинський.

Додамо, у День пам’яті жертв політичних репресій, який щорічно відзначається у третю неділю травня, по всій країні відбуваються покладання квітів до пам’ятних знаків, а також проводяться жалобні віче.

Джерело: Zaxid.net