Сьогодні про новинки весни нам розповіли у Видавництві Старого Лева.

«Довірливі розмови» шведського режисера Інгмара Бергмана.

Це перший переклад українською мовою його прози. Історія розгортається навколо класичного конфлікту – подружньої зради та передана з глибоким «бергманівським» психологізмом  і граничною напругою.

 

Фото: tarylev.com.ua

 

У романі п’ять частин – п’ять розмов, що нагадують постановку театральних сцен: спершу автор подає опис оточення, в якому співдіють персонажі, а тоді зміщує акцент на діалоги. У цих розмовах виходять назовні почуття провини і тривога, зрада і ревнощі, що межують з божевіллям, прагнення пережити швидкоплинний любовний екстаз і відчай від неможливості затримати ці миті. А ще – вічна дилема правди та відвертості.

Також цікавим виданням, на думку Старого Лева, є «Бог Дрібниць» – перший роман, індійської письменниці та громадської активістки Арундаті Рой. Її дебют відразу здобув світове визнання і отримав Букерівську премію.

Фото: cosmo.com.ua

Події розгортаються в південноіндійському штаті Керала, у мальовничому, але й грузькому світі невеликого містечка на берегах могутньої ріки.

У світі каст, традицій, комуністичного руху, занедбаної краси та понівечених людських доль. На тому строкатому тлі Амму, розлучена молода матір двох близнюків, Рахелі та Ести, повернулася до батьківського дому і якось уночі покохала чоловіка, якого її діти любили удень. Вона порушила основоположні закони функціонування тамтешньої громади і була покарана разом зі своїми дітьми…

 

Цією весни читачі також зможуть почитати цікаві історії про роботу в НАСА від Доржа Бату, або Андрія Васильєва, українського журналіста, який народився і виріс в Бурятії, є спеціалістом з історії Китаю, а працює зараз оператором корекції траєкторій Центру керування польотами Національного управління з аеронавтики та досліджень космічного простору США.

 

Фото: cosmo.com.ua

 

Герої його книжки, яка має назву «Франческа. Повелителька траєкторій» – працівники НАСА, відповідають за траєкторії і орієнтацію сателітів, а також за підведення космічних кораблів на підхідні орбіти до міжнародних космічних станцій. У часі космічних робочих буднів з Доржем, його напарницею Франческою, полковником Вескоттом, Сарою, професором Расселом та іншими постійно трапляються кумедні та незвичайні історії. Найчастіше у різні халепи потрапляє сицилійка Франческа. Усе, до чого вона торкається, вибухає, горить і розбивається… А космос близько.

Для дітей Видавництво Старого Лева підготувало нову повість від письменниці Тані Малярчук, роман якої «Забуття» став «Книгою року ВВС-2016». Це її перша повість для дітей «MOX NOX», вона про історію химерної цивілізації рукокрилих істот, які заселили зруйновані міста після того, як звідти із невідомих причин щезли люди.

Фото: facebook.com/starlev

 

Головна героїня птеропус Тереза намагається розгадати цю таємницю, а також вчиться розпізнавати справжніх друзів і боротися за правду, в яку вірить. Читачі стануть гостями неймовірного світу, створеного авторкою і відтвореного в непересічних та атмосферних ілюстраціях київської художниці Каті Слонової.

До топ-5 новинок весни видавництво віднесло книгу норвезького перекладача, критика, редактора та романіста Гальфдана В. Фрайгова «Любий Ґабріелю».

 

Для того, щоб описати свої непрості стосунки з наймолодшим сином, автор обрав найінтимнішу та найчеснішу форму – лист. Лист людини, яка щиро намагається зрозуміти іншого, до того ж, таки іншого, який прагне зрозуміти світ і своє місце у ньому. Лист батька до сина. До Ґабріеля, якому у віці трьох років діагностували аутизм. Фрайгоф правдиво і зворушливо пише про їхні розмови, пригоди та сварки, про взаємини в сім’ї та синові досягнення. Про такий важливий для них ландшафт – сувору землю «для життя, а не для туристів», що утримує, ніби якір, і не дає потонути. Про батьківську гордість та безумовну любов, яка бере гору попри всі складнощі й непорозуміння.

Ця ніжна й подекуди глибоко відверта оповідь нагадує про чари дитинства і силу родини. Тому звернена до всіх батьків, які хочуть зрозуміти і прийняти свою дитину, не зважаючи ні на що.

У видавництві повідомили, що 5 гривень від вартості кожної книжки буде перераховано на підтримку дітей з особливими потребами Навчально-реабілітаційного центру “Джерело”.