Дах львівського храму Святої Трійці накриють листами з титанового цинку

14 Лютого 2018 13:18

У Львові взялися рятувати унікальну сакральну споруду – храм Святої Трійці, що на вул. Тершаковців. Стара покрівля дзвіниці уже давно потребує заміни, відтак на реставраційні роботи із бюджету уже виділили 1,5 млн грн. Та на матеріалах вирішили не економити, тому обіцяють підвищити фінансування до 4 млн грн.

Із майже 60-метрової висоти з дзвіниці храму Святої Трійці відкривається краєвид на майже усю центральну частину Львова. Та покрівля протікає. Реставрацію церкви розпочали ще восени минулого року. Укріпили балки та встановили металеві сходи для підйому, на черзі головне – заміна старого цинкового облицювання.

«Наше завдання – зробити дві речі: поміняти покриття цих дзвіниць, головне – це нижньої великої, яка покрита у вигляді луски. Матеріал тут під впливом років і атмосферних впливів зруйнувався», – розповів головний інженер фірми-підрядника Іван Кормило.

Початково планували обійтись простими цинковими листами. Та вони виявились недовговічними. Аби храм отримав нову і надійну покрівлю, дзвіницю на висоті обкладуть сучасним цинковим покриттям із титановим сплавом. Такий матеріал, за прогнозами підрядників, має прослужити без заміни до 200 років.

«Дах, сам купол, роботи всередині – об’єм дуже великий. Приблизно це буде коштувати 4 млн грн. Наразі маємо 1,5 млн грн, які передбачені в бюджеті. Але динаміка в бюджеті є хороша. Тому, я думаю, за результатами півріччя додамо кошти на храми і на цей зокрема», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

«З рай-цинку треба зробити 460 великих і 460 малих лускоподібних пластин. На верхній купол підуть малі, а на великий – великі. І ще є декори, які треба робити тільки з рай-цинку», – пояснив заступник директора підрядної компанії Петро Шинкарчук.

Храму Святої Трійці – 275 років. Як розповів парох о. Степан Кащук, для духовного життя Галичини храм – місце культове, яке входить до світової спадщини ЮНЕСКО.

«Керівництво міста та депутати рятують унікальну сакральну споруду, нині храм Святої Трійці. Колись це був Храм Заручин Марії (Сакраменту). Це був найбагатший монастир у Галичині, який фінансував сам Франс Йосип II», – розповів о. Степан Кащук.

Оздоблювати дзвіниці храму розпочнуть, як тільки температура підійметься вище 15 градусів тепла. Повністю завершити реставраційні роботи у храмі мають намір до кінця 2018 року.

Джерело: Zaxid.net