Львівські підприємці вважають державні програми неефективними

14 Листопада 2017 00:11

Лише 1,3% львівських малих підприємств визнали, що використовують державні програмами розвитку бізнесу. Більшість назвали підтримку з боку держави взаглі неефективною і важкодоступною.

Згідно з даними проекту “Індекс Малого Бізнесу” майже 40% львівських малих підприємців не відчули істотнотної допомоги від державних програм розвитку бізнесу. Більше 26% зізналися, що не мають часу на участь в таких програмах і лише невеликий відсоток бізнесменів ними користувалися – 5,3% відповіли, що програми ефективні лише частково, а 1,3% – задоволені допомогою.

“Проблема в тому, що підприємці майже не мають інформації про державні програми розвитку. Ця інформаціїя не достатньо висвітленна в ЗМІ і на профільних сайтах. Третина усіх підприємців взагалі не вірить, що така підтримка розвитку є ефективна, а половинна вважає, що фінансування є для певного кола осіб” – каже аналітик проекту, Михайло Чорний
Крім того, більшість підприємців не відчувають впливу держаної політики з розвитку на їх бізнес. Ніхто з опитаних не оцінив вплив позитивно і тільки, 3,9% визнали, що є деякі потрібні реформи і програми.
“Бізнесмени нарікають на доволі складну систему оподаткування, великі ставки податків, складність у здачі фінансових звітів. Показники демонструють, що державна політика для малого бізнесу є не сфокусованою, та не чітко вираженою для самих підприємців. Немає зрозумілої стратегії розвитку малого бізнесу в Україні та масштабної інформаційної програми” – пояснює Михайло.
Довідка:
“Індекс Малого Бізнесу” – це аналітичне дослідження ГО “Клубу ділових людей” спільно з “Громадською школою бізнесу”. Мета проекту показати реальні тенденції та загальний клімат малого бізнесу в Україні.
Аналітики проекту впродовж липня-серпня цього року вивчали бізнес-клімат та тренди серед малих підприємств у Львові. В рамках дослідження вони опитали 539 власникі та керівників малого бізнесу міста, а результати опублікували у брошурі.

Джерело: Галінфо