У Дрогобичі створять мурал у форматі 3D

20 Жовтня 2017 01:37

У Дрогобичі на фасаді будинку, у якому проживав Герой України, Герой Небесної Сотні Йосип Шилінг, з`явиться оригінальний стінопис у форматі 3D. Про це повідомляє Дрогобицька міська рада. У четвер, 19 жовтня, міська рада Дрогобича дала дозвіл на оздоблення фасаду будинку.

«Оскільки будинок знаходиться на перетині вулиць Тараса Шевченка та Івана Франка, то розписаний 3D стінопис проглядатиметься й на центральну частину міста — майдан Шевченка», – йдеться у повідомленні.

Окрім цього, на фасаді будинку планують встановити пам`ятну таблицю в честь загиблого на майдані Йосипа Шилінга.

Додамо, що Йосип Шилінг помер у лютому 2014 року на вул. Інститутській у 62-річному віці. Куля снайпера влучила йому в голову трохи вище лівого ока. Смерть настала миттєво, тіло чоловіка ідентифікували завдяки пенсійному посвідченню, яке було при ньому.

Турботливий батько, добрий чоловік і привітний сусід. Таким запам’ятали дрогобичанина у рідному селі. У свої 62 роки на столичних барикадах Йосип побував тричі. Коли востаннє їхав з братом — живим не повернувся.

Їх у родині було дев’ятеро. Жили в цій батьківській хаті. Йосип Шилінг перший у Вороблевичах, хто з проголошенням незалежності вивісив український стяг. Патріотизм передався від батька.

Йосип Шілінг закінчив Бориславське технічне училище. Працював на будівництві. Був аторитетом, бо у своєму ділі плавав як риба у воді. Любив садівництво. За хатою висадив не одну грушку.

Родина, сусіди запам’ятали добрим та чуйним чоловіком.

Знайшов його брат вже у холі готелю “Україна”. У свідоцтві про смерть засвідчили — скрізне вогнепальне поранення голови з руйнуванням кісток черепу. Телефоном брат повідомив лише одне: “Ви не плачте, він помер як герой, він не ховався за спини чужі, не плачте”.

Джерело: Zaxid.net