“Перехресні стежки” Львівського університету

20 Жовтня 2017 01:17

11 жовтня, до Дня Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась презентація фотовиставки «Там, де зійшлись перехресні стежки».


У виставковій залі університету на стіні організатори виставки розвісили 50 світлин. Кожна з них розповідає про події, які відбувались довкола ЛНУ. Наприклад, одна з фотографій нагадує нам про події 1963 року, коли тривало будівництво пам’ятника Іванові Франку та 1964 рік, коли відбулось урочисте відкриття.
Також після ознайомлення з виставкою, можна дізнатись, як виглядав парк біля Крайового сейму часів австрійського панування у місті. А ще те, що 1988 році на площі перед Університетом зібрались невдоволені на багатомільйонний мітинг. Цю світлину організатори виставки запозичили з книги «Українська Гельсінська спілка. 1988-1999 рр у світлинах та документах.


У коментарі для Гал-інфо куратор виставки та водночас представник відділу інформаційного забезпечення університету Івана Франка Мирослава Осередчук розповіла, що ретроспектива представлена 50 фотографіями.
«Виставку ми приурочили Дня Університету. Фотографії збирали з архіву, музею Університету, із центру міської історії. Також тут представлені фото особистих колекцій. Зокрема, унікальними є світлини, де зображене процес будівництва пам’ятника каменярові – це є з приватних колекцій.
Простір перед пам’ятником Іванові Франку, який не має назви – це міська площа, де щодня ходять тисячі людей. Хтось з пересічних людей – це студент, а хтось вже поважного віку і прогулюється з онуками. Та всі вони проходять повз один одного і повз історичну площу. Кожен рухається у своєму напрямку, але є ця спільна точка дотику. Людські долі перетинаються поміж собою, як перехресні стежки. Це така концепція назви виставки. Іван Франко дивиться на нас університет і долі перехрещуються на цій площі».

Фото: Олени Ляхович