У Львові відбувається міжнародна конференція про сучасні виклики для християн та майбутнє Європи

8 Жовтня 2017 23:26

zaxid.net

У Центрі Шептицького УКУ у Львові у суботу, 7 жовтня, проходить міжнародна конференція «Людська гідність, безпека та майбутнє Європи: християнський внесок», яку організували Міжнародний культурно-інтелектуальний католицький рух «Pax Romana» та Академічне католицьке товариство «Обнова». Про це ZAXID.NET повідомив директор РІСУ Тарас Антошевський.

За його інформацією, на конференцію приїхали представники католицьких організацій із різних куточків Європи, зокрема, Клубу католицької інтелігенції з Польщі, католицьких академічних товариств з Австрії, Великої Британії, Литви, католицьких товариств басків і каталонців, а також члени Федерації товариств «Обнова» з різних областей України.

Учасники конференції дискутують щодо ролі християн та їх цінностей у творенні майбутнього Європі, реагування на сучасні виклики у сфері людської гідності та безпеки, та обмінюються регіональним досвідом.

Зокрема, під час конференції відбулася презентація діяльності товариства «Обнова», відновленого у незалежній Україні у 1992 році.

«Ми віддавна хотіли організувати конференцію в Україні, щоб показати чим живе Греко-католицька церква, рух католиків-інтелектуалів в Україні. Маємо можливість представити східну традицію, наші особливості, а також розвіяти деякі страхи та упередження щодо України. В глобальному інформаційному просторі інформація подається не зовсім об’єктивно, і люди часто думають, що у нас усюди війна, інші ж слабко розрізняють Україну і Росію», – зазначила ZAXID.NET представниця «Обнови» Уляна Щурко.

За її словами, виклики у сфері безпеки, є однаково актуальними як для західноєвропейських країн, так і для України.

«Обговорювалися конфлікти, які виникають у Європі у зв’язку з напливом мусульман, терористичні атаки. Україна теж страждає від терористичних атак та міграційних впливів, хоч у нас є свої особливості», – зазначила вона.

За інформацією Уляни Щурко, під час конференції надали час для виступу делегації каталонців, участь якої попередньо не була запланована. Вони продемонстрували відео про нещодавні події у Каталонії та виголосили маніфест, в якому виклали своє бачення політичних процесів у Каталонії.

«Цей маніфест не зводився до відкритої пропаганди. Каталонці розповіли про своє бачення останніх подій, вони вважають, що мали право на волевиявлення, і відчувають, що уряд Іспанії їх не сприймає. Відчувалося, що вони шукають моральної підтримки», – повідомила вона.

За її словами, актуальними темами дискусії є сучасні виклики людській гідності християн у Європі.

«Йшлося, зокрема про те, як повернути наші цінності на широкий суспільний рівень, надати духовності Європі, яка у колисці була християнською. Говорили про те, як добрі християни мають сприймати сучасні виклики, згладжувати їх, слідуючи нашому покликанню, нашим цінностям. З чим ми маємо боротися, а що толерувати, що давати взамін. Обговорювали, як поводитися в умовах глобалізації, посиленої конкуренції. Ми виграємо у довгій перспективі, щодня виконуючи свою роботу у колективах, дотримуючись наших цінностей, у порівнянні із тими, що йдуть на певні компроміси, наприклад, задля грошей», – додала Уляна Щурко.

Зазначимо, Міжнародний католицький рух Pax Romana – це всесвітня організація, що об’єднує католиків-інтелектуалів із 54 країн світу. Організація має статус консультативно-дорадчого органу в Економічно-Соціальній Раді ООН, активно залучена до роботи ООН в Женеві, Нью-Йорку та Відні; ЮНЕСКО – в Парижі; Ради Європи в Страсбурзі та Агенцій ООН в Найробі.

Товариство українських студентів-католиків «Обнова» було засноване у 1930 році митрополитом Андреєм Шептицьким для гуртування і виховання молодої української інтелігенції на християнських засадах і проіснувало до 1939 року. Членом руху Pax Romana було із 1931 року. Товариство відновилося у 1992 році у Львові. Сьогодні в Україні діє понад десять студентських та академічних товариств, які об’єднані у Федерацію товариств «Обнова».

Джерело: Zaxid.net