Львівщина у фільмі “Ефір”

1 Вересня 2017 23:07

Знаменитий польський кінорежисер Кшиштоф Зануссі сьогодні розпочав на Львівщині зйомки фільму «Ефір» – драми, події якої розгортаються на українській землі в часи Першої світової війни.
Як повідомив режисер під час прес-конференції у Львові, головним героєм є військовий лікар. Він робить експерименти задля того, щоби здобути владу над людьми.
«Мені це нагадує міф про Фауста, це дуже європейський міф, виплеканий саме в європейських культурах», – наголосив Зануссі.
Він підкреслив, що однією з провідних тем фільму є питання про те, що сучасна наука в житті багатьох людей замістила віру, що, на переконання Зануссі, є помилкою.
«Наш сучасний світ занадто повірив, що наука може вирішити всі наші екзистенціальні проблеми. От, психологія пробує і не може, бо це не її завдання» – наголосив митець і додав, що духове начало має іншу природу і воно є найголовнішим для розвитку людини.

Кшиштоф Зануссі  зауважив також: “Мене захоплює можливість працювати з різними мовами. В Австро-Угорській імперії офіційні органи говорили німецькою, а жителі між собою – своїми мовами. І я за те, щоб у фільмі використовувати кілька мов, оскільки це було природно для тодішньої Європи.”

Головні ролі у фільмі виконують відомі європейські актори Яцек Понедзялек з Польщі, Ласло Жолт (Zsolt László) з Угорщини та молодий український актор Остап Вакулюк.
Для зйомок у стрічці також запрошені українські актори Станіслав Колокольніков, Марія Рябошапка, Олександр Логінов, Остап та Дмитро Ступки.
В Україні планують провести складнопостановочні зйомки з використанням спецефектів, піротехнічних ефектів, тварин, каскадерів і великої кількості акторів масових сцен.
Нагадаємо, «Ефір» став одним із переможців дев’ятого конкурсного відбору Держкіно та отримав державну підтримку в 16,65 млн грн. Загальна вартість виробництва фільму становить 61 млн грн.
Фільм створюється також за підтримки Польського Інституту та Міністерства культури Польщі, Угорського й Литовського кіноінститутів.
Кшиштоф Зануссі – один із найбільш відомих кінорежисерів у Польщі. Лауреат Каннського та Венеційського кінофестивалів за фільми «Константа» і «Рік спокійного сонця».

Джерело: Твоє місто