«У нас не було часу думати, бо дитина вмирала»: лікарі на Львівщині зробили унікальну операцію на серці

1 Лютого 2017 09:39
Фото ілюстративне

Фото ілюстративне

Розваги 15-річного Дмитрика Закали із села Межиріччя Сокальського району могли закінчитися трагедією. Непосидючий хлопчисько захопився модним серед молоді мистецтвом подолання перешкод – паркуром. Звичайно, навиків спеціальних не мав, та й власна безпека – це останнє, про що він тоді думав. Того дня, перестрибуючи через огорожу біля школи, Дмитро не розрахував ні власні сили, ні відстань, впав просто на її верх, наштрикнувшись грудьми на металевий штир. Таким, лежачим на землі, без свідомості, його побачив шкільний кочегар, який саме проходив повз. Він і викликав «швидку».

– Це було 25 січня. Коли до нас привезли цього хлопчину, він був фактично мертвий – без свідомості, без пульсу і з майже нульовим тиском, – розповідає кореспонденту PRESS-ЦЕНТР дитячий хірург Червоноградської центральної міської лікарні Юрій Крук. – Особливо думати та радитися часу не було. Вирішили ризикувати, бо іншого виходу не мали.

Юрій Євгенович разом зі своїм колегою, молодим хірургом Сергієм Залозним, взялися оперувати хлопця. Та коли зробили розтин, виявилося, що в дитини ще й проколене серце. Воно могло от-от зупинитися, адже крові не було. Довелося його зашивати.

– В моїй практиці такий випадок перший, – зізнається Юрій Крук. – Та й загалом знаю у медицині небагато таких випадків, коли доводилося зашивати серце. Це дуже складна операція, але, на щастя, ми її провели успішно.

Зараз Дмитро вже потроху одужує. Його перевели на лікування у кардіохірургію Львівської обласної лікарні, адже прооперований орган потребує додаткового лікування та реабілітації. Він вже встає, ходить, спілкується з рідними. Чи займатиметься надалі паркуром – поки що не знає, але, каже, що постарається бути обачнішим.

Мирослава БЗІКАДЗЕ.