5 популярних способів профілактики грипу, які вам НЕ допомагають

9 Грудня 2016 17:26
korupciya.com

korupciya.com

Щоб без втрат пережити черговий етап сезонних захворювань та епідемії грипу, потрібно вчасно захиститися від вірусу. За словам лікарів, профілактика грипу набагато ефективніша, ніж лікування, але звичні вам заходи захисту від грипу можуть елементарно не працювати. У гіршому випадку, вони навіть можуть нашкодити, пише ukrhealth.net.

Чи є в зазначеному списку щось, що застосовуєте і ви?

Медична маска

Медична маска — дуже корисний винахід. Її основне призначення — запобігти потраплянню крапель мокротиння від хворої людини в повітря приміщення й на здорового співрозмовника. Коли людина чхає, кашляє і просто говорить, то вірус виділяється в навколишній простір. Якщо при цьому людина з симптомами грипу в масці, то вона значно менше виділяє вірусів в повітря. Таким чином, ризик захворіти на грип у оточуючих його людей стає нижчим, але не зникає.

Також маска допоможе вам, якщо на вулиці, в магазині, ви говорите з людиною, яка виділяє вірус грипу. У цьому випадку зволожене повітря з його рота осідає на поверхні маски, і не проникає у ваші дихальні шляхи. Після такого спілкування маску необхідно зняти. В іншому випадку ви отримаєте вірус через деякий час з власної медичної маски.

Якщо ж ви прийшли в офіс, де ваш колега з симптомами грипу знаходиться без маски, то надягати маску вам марно. У повітрі приміщення вже достатня кількість вірусних частинок. Фільтруюча здатність медичної маски дуже низька, і вона не може служити «очищувачем повітря», який ви вдихаєте.

Що робити? Запропонуйте маску хворому колезі, провітріть приміщення протягом 15 хвилин. І проводьте провітрювання щопівгодини по 1-2 хвилини.

Противірусні препарати

Ліків від грипу, як таких, не існує. Всі препарати від грипу, які ви можете придбати в аптеці, не мають доведеної ефективності в лікуванні, і більшість з них не продається а США і Європі. Тим не менш, противірусні препарати активно призначаються для профілактики і лікування грипу. Деякі з них не тільки неефективні, але й можуть призвести до небажаних побічних дій.

Найбільш небезпечні в самостійному застосуванні стимулятори вироблення інтерферону та імуностимулятори. Перші можуть призвести до злоякісної гіпертермії, другі — до аутоімунного захворювання. Захоплюватись ними точно не варто.

Алкоголь

Якщо ви думаєте, що порція алкоголю кожен день стане профілактикою грипу — ви помиляєтеся. Дезінфекції в тому розумінні, в якому можливо попередити грип за допомогою алкоголю бути не може. Вірус проникає всередину організму, і паразитує в клітинах всіх тканин. Алкоголь потрапляє в кров вже в частково переробленому вигляді, і не має в цей момент дезінфікуючих властивостей. Етиловий спирт — це антисептик для зовнішнього застосування.

А ось знизити імунітет за допомогою алкоголю дуже легко. Якщо в період епідемії грипу ви будете регулярно вживати алкоголь, то ризик захворіти на грип буде вищим.

Щеплення від грипу

Не дивуйтеся, але щеплення від грипу також може бути неефективним і навіть шкідливим. По-перше, невідомо, чи майбутня епідемія грипу буде саме того штаму, від якого ви отримали щеплення. По-друге, лише якщо вакцинацію від грипу було проведено не пізніше, ніж за 6 тижнів до епідемії (попадання вірусу грипу в організм), то тоді її ефективність максимальна.

Неправильна вакцинація — це щеплення від грипу в період епідемії або напередодні. У цьому випадку антитіла не встигнуть виробитися, а імунітет вже буде зайнятий вірусом грипу з вакцини. І коли людина зіткнеться з “диким” вірусом грипу, то дати йому гідну відсіч вже не вийде. У цьому випадку симптоми грипу можуть бути виражені сильніше, і навіть розвинутися ускладнення грипу.

Оксолінова мазь

Це найпростіший спосіб попередити грип, але застосовувати його потрібно зі знанням справи. За правилами, оксолінову мазь наносять на слизову носових ходів на максимальну площу, ватною паличкою. Але через 2 години ви повинні прибрати чистою ватною паличкою відпрацьовану мазь з осілими на неї вірусами, і нанести новий шар.

В ідеалі — нанести оксолінову мазь перед поїздкою на роботу, і потім прибрати, і повторно наносити мазь в офісі, а потім – перед поїздкою додому. Так ви захистите себе від вірусу грипу в транспорті.

Якщо ви не приберете з носа мазь, на якій осіли віруси, то це може призвести тільки до більш вигідних умов для приєднання їх до слизової. У той момент, коли оксолінова мазь перестане бути активною, віруси грипу проникнуть в клітини слизової оболонки, і їх буде відразу багато.

Ще одна складність – правильне нанесення оксолінової мазі. Потрібно сказати, що з першого разу це зробити не завжди вдається. Багато хто просто змащує ніс “на вході”, не просуваючи ватну паличку глибше в носовий хід. А це неправильно.