Відкриття Book Forum

20 Вересня 2018 14:00

19 вересня, у Львові триває перший день ювілейного 25-го Book Forum. Як повідомляв Z, заради візиту Петра Порошенка урочистості з цього приводу провели двічі.

Президент традиційно прогулявся середмістям, цього разу багато людей змогли зробити з ним селфі.

Петро Порошенко у Львові під час книжкового форуму. Фото: Дивись.Інфо.

Також у перший день одного з найбільш масштабних книжкових фестивалів України презентували першу книжку Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава (Шевчука) «Діялог лікує рани».

«На жаль, ми сьогодні не вміємо діалогувати – ми живемо у світі монологів, ми не вміємо чути іншу людину, навіть коли вона думає по-іншому, ніж я. Я переконаний, що діалог є дуже важливим ефектом загальнолюдської культури, який ми повинні віднайти у собі. Нам не потрібно боятися діалогів, зокрема не потрібно боятися діалогів з Богом і з ближнім, навіть коли він є інший від мене і думає по-іншому. Діалог лікує. Це можуть підтвердити і сучасні психологи. Нам так потрібно іноді висловити свій біль, свої сумніви, але так часто нам бракує когось, хто би нас вислухав», – цитує Главу УГКЦ прес-служба Львівської міськради.

Блаженніший Святослав і парламентар Микола Княжицький під час презентації. Фото: ЛМР.

Блаженніший Святослав зазначив, що вже є ідея для другого тому книжки, адже є потреба в продовженні діалогу.

У книзі Глава УГКЦ вичерпно і щиро розповідає редактору польського Католицького інформаційного агентства Кшиштофу Томасику про деякі досі невідомі факти про минуле та сучасний стан східної католицької Церкви. Він ділиться історією свого життя: від моменту покликання до обрання його Главою УГКЦ. Розказує про можливості, які виникають внаслідок діалогу, а також про добрі, але часом і болісні відносини з країнами-сусідами. У книжці також знайдемо свідчення Блаженнішого Святослава про святого Івана Павла ІІ та блаженнішої пам’яті Любомира Гузара.

Окрім того, у межах Форуму за ініціативи Українського відділення міжнародного Пен-клубу також розпочалась акція на підтримку утримуваних у Росії українських політичних в’язнів, передає Буквоїд.

«Форум – це не лише незабутні п’ять книжкових днів у Львові, але й можливість нагадати українцям і світу про тих, хто не може разом із нами брати участь у таких подіях.

Близько 70 українців сьогодні незаконно утримуються в російських тюрмах за політичними мотивами. Більше 100 полонених досі перебувають у підвалах окупованого Донбасу.

14 травня 2018 року український кінорежисер і письменник Олег Сенцов, засуджений до 20 років колонії суворого режиму, оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів у Росії.

За цей час історія Олега стала не лише символом боротьби України за своє європейське майбутнє, а й уособленням права кожної людини на свободу слова і переконань», – зазначили ініціатори акції.

Для того, аби підтримати Олега Сенцова, інших українських політв’язнів у Росії та окупованому Криму, а також полонених, яких піддають жорстоким катуванням у самопроголошених республіках на сході України, ви можете прикріпити до вашого одягу цифри з кількістю днів голодування Олега Сенцова. Їх можна щодня взяти на стійках реєстрації у волонтера ініціативи.

Також учасників Форуму закликають розповісти про голодування Олега Сенцова під час їхньої події.

А 23 вересня біля Львівської міськради відбудеться письменницький марафон на підтримку політв’язнів.

Джерело: Збруч