Борислав на Львівщині запрошує Кабмін в гості

12 Липня 2018 10:31
Виробництва не згортатимуть, проте головний офіс таки перенесуть. Такі наміри «Укрнафти» підтвердив заступник голови правління компанії Маврикій Калугін на зустрічі із міським головою Борислава та обласними і народними депутатами, які прибули до міста.

Громада Борислава вимагає від нафтовиків залишити у місті головний офіс. Натомість керівництво «Укрнафти» має намір юридично перевести свій підрозділ з Борислава у місто Долину на Франківщині. При цьому виробничі активи залишити у Бориславі. А це означатиме, що усі податки з діяльності підприємства, тобто 40% бюджету Борислава, перенесуть на Франківщину.

«Ми ж не проти «Укрнафти». Ми за те, щоб вони тут працювали, хай заробляють. Але хай платять екологічний податок, ПДФО. Все як має бути в місті. Борислав – це єдине місто в світі, в якому за 160 років жодного разу не призупиняли видобуток нафти. То держава має подумати, що ми для того міста можемо зробити», – наголосила депутатка Бориславської міської ради Любов Голубіцька.

Як стверджують депутати, за шість місяців 2018 року місто Борислав отримало лише 28 тис. гривень екологічного податку. Обранці вважають – це неприпустимо мало, зважаючи на обсяги видобутку «Укрнафти» та нинішній стан міста.

Зараз місцеві мешканці нарікають на зруйновані вантажівками «Укрнафти» дороги. А також на занедбані свердловини, через які витікає нафта у місцеві водойми і грунт.

Аби вирішити усі виробничі та юридичні неузгодженості, у Бориславській міській раді вирішили створити робочу групу, котра домагатиметься проведення в місті виїзного засідання Кабміну.

Джерело: Zaxid.net