На львівщині відреставрували церкву св. Микити в селі Дернів. Кам’янка-Бузького району

19 Квітня 2018 17:30

18 квітня відбулося урочисте відкриття після реставрації пам’ятки архітектури національного значення, перлини Кам’янеччини – церкви св. Микити в селі Дернів. Кам’янка-Бузького району. Храм було побудовано у далекому 1666 році.

Про це ІА ZIK повідомили у Кам’янка-Бузькій райдержадміністрації.

Під час урочистості слово мала заступник голови ОДА Оксана Стоколос-Ворончук, яка закликала людей до єдності, заступник голови ЛОР Андрій Білоус, директор департаменту архітектури та розвитку містобудування ОДА Оксана Ткачук.

Голова районної ради Тарас Келеберда привітав дернівську громаду з відкриттям святині: «Допоки в Україні відкриваються храми, доти розквітатиме наша Україна».

Цього дня люди очікували майже 80 років. У далекому 1939 році тут відбулося останнє богослужіння. І відтоді святиня руйнувалася, нищилася, використовувалась не за призначенням. За цей період у селі виросло майже чотири покоління. Тому й мало хто пам’ятає, коли люди в молитві переступали поріг священної будівлі. Радше в господарських цілях, бо у храмі в радянські часи був склад, музей, або ж двері відчиняли діти та працівники дитячого садка, який розташовувався тут. Згодом поруч збудували новий садок, а храм просто нищився.

Джерела свідчать, що церква святого Микити у селі Дернів була зведена зі соснових брусів в 60-х роках XVII ст в стилі галицької школи народної архітектури. На одвірку дверей викарбувано цифри – 1666. Зазвичай дату будівництва так вирізьблювали. Дерев’яна споруда належить до пам’яток архітектури національного значення, останній раз храм реставрували у 1977 році. На щастя, до сьогоднішнього дня цей храм збережений у первісному вигляді – без прибудов, із дерев’яним покриттям, тризрубний і одноверхий, розповіли у райдержадміністрації.

Свято возвеличили співом народна хорова капела «Надбужанка» та самодіяльні колективи Народного дому села Дернів, яким ось уже три місяці керує Ірина Курочка – дружина новітнього Героя Кам’янеччини. Читайте більше тут:

Джерело: ZIK