Львівський кластер індустрії моди

27 Березня 2018 19:28
У Львові буде створено Кластер індустрії моди, учасники якого вже працюють у межах досить успішного проекту, а саме у рамках Львівської інноваційної школи кравецької майстерності LIST, повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Школа зарекомендувала себе як новий цікавий проект у сфері легкої промисловості. Вона націлена на швидкі масштабні зміни в галузі легкої промисловості. Основним завданням школи є навчання кравецької майстерності усіх охочих, не залежно від віку та попередніх навиків. Школа також спрямована на працевлаштування всіх охочих випускників.

«Вчора у нас було засідання, ми обговорили створення Західноукраїнського кластеру індустрії моди. Формування кластеру тривало більше, ніж півроку. Це дуже добре створити таку організацію, адже об’єднаються підприємці однієї галузі, які будуть працювати над спільними ідеями, проектами і популяризуватимуть робітничі професії. Не кожного дня і не кожного року у нас створюється новий кластер, але сьогодні ми говоримо про те, що він вже готовий створитися у Львові, матиме таку робочу назву «Кластер індустрії моди». Він буде об’єднувати в собі підприємства, незалежно від розміру, галузі легкої промисловості, галузі виробництва одягу, дизайну одягу. Ми сьогодні говоримо не лише про те, що кластер створюється, але й про те, що він вже сьогодні робить. Під час обговорень щодо створення кластеру у фахівців Львівської інноваційної школи кравецької майстерності виникла їхня перша спільна ініціатива і сьогодні вона вже працює, розширяється і набирає нових учасників. Також є важлива співпраця кластерів між собою. Ми познайомили представників модного кластеру з представниками кластеру видавництва і поліграфії, і вони обмінялися корисними ідеями», – зазначила Галина Заяць, начальник відділу ділових індустрій ЛМР.

«Кластерна культура у Львові існує давно, маємо декілька кластерів і вони є досить успішними, тому ми вирішили, що час їх створювати саме по напрямку моди, діяльності легкої промисловості. Виникла необхідність об’єднатися заради спільної вигоди для того, щоб разом нас краще чули інвестори, покупці. Кластер буде позиціонуватися як західноукраїнський. Ми плануємо залучення інших західних областей, для кращої роботи», – повідомив Юрій Самець, власник швейного підприємства з пошиття чоловічих сорочок ТзОВ Самбай (ТМ Самець).

«Є три співзасновники кравецької школи – це Оксана Черепанич, Мар’яна Рибай, Олена Гусєва, ідея ця виникла за рахунок того, що ми зробили деяке дослідження і дізналися, що у Львові для легкої промисловості підприємств бракує близько 600 швачок. Ми заснували школу і нашою основною перевагою є навчання учнів, які вже мають освіту. Ми видаємо сертифікат державного зразка, спеціальність – кравець третього розряду, навчання триває 3.5 місяці. У нас відбувся перший успішний набір, наразі стартує весняний набір – 16 квітня», – зазначила Олена Гусєва, власниця «Дизайн – Ательє «Олени Гусєвої».

«Такі кластерні утворення є корисними для економіки міста, її розвитку, тому що основна ідея – через розвиток успішних галузей до розвитку економіки. Для міста це і нові робочі міста, і нові підприємства. Тому це дуже важливо для Львова. Велика частина львів’ян залучена до сфери продажу чи виробництва одягу та взуття. Якщо у ній з’являється кластерне утворення, то маємо надію, що це тільки додасть результатів. Тому дуже хочу подякувати тим підприємцям, які виходять своїми думками за межі свого бізнесу. Результатом будуть кращі результати, завтра ви вийдете за межі міста й країни і, відповідно, кращі результати буде мати Львів», – зазначила Вікторія Довжик, голова постійної комісії фінансів та планування бюджету ЛМР.

Нагадаємо, 12 лютого відбулось відкриття Львівської інноваційної школи кравецької майстерності (вул. Богдана Хмельницького, 50А).  Такі заклади дають змогу переглянути систему, за якою працює професійно-технічна освіта, модернізувати її, популяризувати та зробити доступною для всіх охочих.

Джерело: Galinfo