Львівщина вчить зачаровуватись життям

23 Грудня 2017 13:15

У селищі на Львівщині вчителює італієць, який переїхав з Верони для переосмислення життя. Про це повідомляє ТСН.

Адвокат із Верони в школі невеличкого селища Довге-Гірське вчить дітей італійської мови. 60-річний італієць приїхав в Україну, щоби відволіктись од насичених буднів. Окрім учителювання, Роберто Трані ще й допомагає по господарству в школі. Селяни за це новому сусіду дякують українською їжею.

“Діти навіть не хочуть йти додому їсти, беруть з собою канапки, перекусять і йдуть із задоволенням на італійську. Багато наших людей поїхали в Італію і вони, можливо, і бачать для себе перспективу, щоб вивчити цю мову”, – каже директор школи Дарія Барщик.

Роберто каже, що вдома – у Вероні – працює адвокатом. Має багато клієнтів і непоганий заробІток. У гірське село приїхав зі своїм собакою Йоскі переосмислити життя. Обрав Україну не випадково. Тут шість років тому лікувався, та вдаватися в подробиці не хоче. Лише каже, саме тоді познайомився з місцевим – Хосе Турчиком, у будинку якого зараз живе.

Роберто зізнається, що до таких умов не звик. В Італії всю хатню роботу виконувала покоївка.

А от місцеві філософію Роберто збагнути не можуть. Мовляв, навіщо з самої Верони їхати в їхнє Довге-Гірське, де лиш школа та церква, і жодного супермаркету чи ресторану. Та щоб Роберто додому не поспішав, усіляко йому допомагають. Сусідка Ірина Карпа щодня безкоштовно носить йому сніданок, обід і вечерю.

Утім, Роберто зізнається – за два місяці має повертатись у Верону. Там на нього чекають клієнти.

Джерело: STATUS QUO