50-річчя Світового Конгресу Українців відзначать на Львівщині

17 Серпня 2017 23:49

Урочисте відзначення 50-річчя від дня створення Світового Конгресу Українців відбудеться упродовж 27-29 серпня на Львівщині. Про це сьогодні розповіли під час прес-конференції за участі т.в.о. директора департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирослави Туркало, ректора Національного університету «Львівська політехніка» Юрія Бобала та директора Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» Ірини Ключковської. Про це інформує ЛОДА.
«Усі три дні будуть насиченими різноманітними мистецькими та науковими заходами. У межах відзначення ми вшануємо пам’ять наших полеглих Героїв – українці усього світу відвідають Личаківське кладовище, – зазначила т.в.о. директора департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації Мирослава Туркало. – А однією із найцікавіших буде акція «Українці разом – майбутнє за нами» у Шевченківському гаю».
Відтак, за словами Мирослави Туркало, офіційне відкриття «Днів української діаспори у Львові» відбудеться о 17:00 год 27 серпня на площі біля пам’ятника митрополиту Андрею Шептицькому на площі Святого Юра. О 20:00 год у головному корпусі Національного університету «Львівська політехніка» відкриють історико-документальну виставку з нагоди 50-ї річниці СКУ.
«Світовий Конгрес Українців об’єднує громадські організації у 53-х країнах і представляє 20-ти мільйонну українську спільноту, яка живе і працює за кордоном, – тому подія, яка відбуватиметься тут, у нас на Львівщині, без сумніву матиме історичне значення», – наголосила директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» Ірина Ключковська.
За її словами 28 серпня о 8:30 год у «Львівській політехніці» розпочнеться Міжнародна конференція «СКУ в 50 років і далі: Європейський контекст», а о 17:10 год – презентація видання «Українсько-польське примирення в документах ієрархії та священства».
Останній день святкування, 29 серпня, розпочнеться о 10:00 год урочистою акцією «Шана героям» на Личаківському цвинтарі. О 12:30 год у «Саду Світового Українства» (Музей народної архітектури та побуту «Шевченківський гай» ім. К. Шептицького, вул. Чернеча Гора, 1) відбудеться акція «Українці разом – майбутнє за нами».
Опісля, о 13:30 год покладуть квіти до пам’ятника Тарасу Шевченкові, а о 16:30 год у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького відкриється виставка творів митців діаспори «Українські художники діаспори у збірках Національного музею у Львові».
Завершиться святкування о 18:00 год урочистою академією «Ремінісценції UA» у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. С.Крушельницької.

Джерело: ТРК Львів